Chcete otěhotnět? Chcete mít chytré a zdravé děti?

7. října 2017 - zdroj tisková zpráva

Chcete otěhotnět? Chcete mít chytré a zdravé děti? Jezte jód.

Jód je vzácný. Pro náš zdravý život a život našich dětí naprosto nezbytný. Má-li ho naše tělo dostatek, těšíme se dobrému zdraví. Pravidelné zásobování těla tímto prvkem má blahodárný účinek na správnou funkci štítné žlázy. Ta systematicky hromadí jód z krve pro produkci tyroxinu a trijodthyroxinu - dvou hormonů, které ovlivňují v podstatě všechny tkáně a bedlivě bdí nad správnou spotřebou naší energie.

Snížená funkce štítné žlázy vede k tomu, že se hormonů produkuje nedostatečné množství. K počátečním příznakům této hypofunce patří únava, pocity chladu, špatné soustředění, poruchy paměti. Pokud necháme naše tělo bez pravidelných dávek jódu delší dobu, objevují se zácpy, zvyšování váhy, i když se v našem jídelníčku nic výrazného nemění, křeče ve svalech. Celkově dochází ke zpomalení metabolismu, prodlužují se periody v rámci menstruace. Nejčastější příčinou nefunkčnosti štítné žlázy je právě nedostatek jódu.

Naopak její správné fungování se projevuje skvělou duševní pohodou. Cítíme se vyrovnaně a koncentrovaně, máme energie na rozdávání, viditelně se zlepšuje naše paměť, sílí imunitní systém. Pozitivně je ovlivněn náš spánek, růst vlasů a nehtů, mnohem lépe spalujeme tuky.

Absolutně zásadní vliv má jód také na růst a vývoj dítěte, jeho inteligenci (nedostatečná funkce štítné žlázy v těhotenství může mít za následek snížený intelekt (IQ) vašeho potomka v dospělém věku až o 13 bodů), vývoj mozkových buněk i psychiku a to už během prenatálního vývoje. Nemít ho v těle správné množství průběhu těhotenství přináší obrovské komplikace.

„Otěhotnění a gravidita jsou velkou zátěží pro štítnou žlázu. V tomto období dochází k výrazným změnám hormonálních a metabolických hladin. Jednou ze zásadních příčin, proč dnešní ženy nemohou přijít do jiného stavu je právě nedostatek jódu v jejich těle. Pokud se ho nedostává maminkám během gravidity, jeho absence může vést k těžkým poškozením mozku, zrání skeletu, poruchám sluchu, nízké tělesné výšce a tlumení emocí,“ potvrzuje gynekoložka Petra Branžovská.

Nízkou hladinu jódu v těle pocítila na vlastní kůži i Marcela Maiwaldová, které tělo při třetí graviditě a vysokém pracovním vytížení ukázalo zdvižený ukazováček a ohlásilo nedostatečnou funkci štítné žlázy. Kde vzít ale jód, když nechcete polykat tabletky, nejste si jistí, jak čerstvé jsou k nám dovezené mořské ryby, z mořské řasy se vám zvedá žaludek a váš lékař vám zase naměřil vysoký tlak a káže „nesolte“? Zdá se to jako neřešitelný problém! Nikoli však pro ženu, která pochází ze staré farmářské rodiny a za farmáře se navíc i vdala. Marcela měla to, co málokdo z nás. S manželem slepičí farmu, míchárnu krmných směsí a skvělý nápad.

„To co příliš nechutná nám lidem, po tom se mohou naše slepice uzobat,“ říká žena, která se rozhodla nabídnout svým „svěřenkyním“ kromě klasu také mořskou řasu. A ona jim zachutnala. Když budou slepice zásobeny řasou, jaký to asi bude mít vliv na jejich vejce? „Trvalo to dlouho, řada výzkumů a laboratorních testů nás však krok za krokem přibližovala k cíli,“ vzpomíná Marcela, co předcházelo tomu, než se IQejce - chytrá a zdravá vejce s vysokým obsahem jódu objevila na pultech obchodů.

Hladina jódu v jednom IQejci se daří držet mezi 60 až 70 mikrogramy

Doporučenou denní dávku pro dospělého člověka lze získat například prostřednictvím 75 g lososa nebo také 2,5 kousky IQejcí. Co je výhodnější? Z hlediska ceny, kdy za porci lososa zaplatíte cca 45,- a za 2,5 IQejce cca 18,-, není co řešit. Důležitý je ale také fakt, že IQejce obsah jódu neztrácí ani tepelnou úpravou. Na rozdíl od lososa je tedy možné je konzumovat v nekonečně mnoha sladkých a slaných kombinacích a studených či teplých podobách. Hned tak se vám tudíž nepřejí.

Vejce - zázrak přírody - IQejce zvlášť

Je to tak! Tuto „obyčejnou potravinu“ lze z biologického hlediska skutečně považovat za zázrak, který je navíc stvořen za pouhé tři dny. Tolik má totiž slepice na to, aby z ní vyšlo dokonalé vejce. Za 72 hodin musí ve zcela vyváženém poměru do vajíčka dostat to nejlepší a nejcennější, co v sobě má. Jakmile totiž opustí slepičí útroby, končí jeho šance na další zásobování. Proto obsahuje všechny důležité výživné složky nezbytné pro vývoj nového organismu a hovoříme-li o IQejcích, jsou kromě toho navíc plná jódu.

„Chtěli jsme přijít na trh s něčím mimořádným a jsme moc rádi, že se nám podařilo najít způsob, jak těla budoucích maminek i všech ostatních ve vnitrozemí, zcela přirozeným způsobem zásobovat tolik potřebným prvkem jakým je jód,“ raduje se Marcela Maiwaldová, která před pár měsíci porodila krásnou, zdravou a stále se usmívající Amálku a Letroxu dala bez výčitek Sbohem!

Zajímá vás, kde lze tato kouzelná vejce pořídit? IQejce je možné koupit na rohlik.cz a další prodejní místa najdete na seznamu prodejních míst. Jednoduché rychlé a zdravé recepty, historii vývoje IQejcí a mnoho dalšího naleznete na www.iqejce.cz. Dobrou chuť!

Chcete otěhotnět

Chcete otěhotnět? Chcete mít chytré a zdravé děti? Jezte jód.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum