Cílem turistů se mohou stát parky i historické zahrady

15. října 2017 - zdroj Vysočina Tourism

Zajímavým cílem turistů se mohou stát parky i historické zahrady

Parky i historické zahrady na Vysočině by se do budoucna mohly stát vyhledávaným cílem turistů. Aktuální trend cestovního ruchu, se kterým úspěšně pracují například v Dolním Rakousku, chce využít krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism. Ta má podporu cestovního ruchu Vysočiny na starosti.

„Zapojili jsme se do přeshraničního projektu s názvem Zhodnocení zelených prostor, absolvovali jsme první z několika plánovaných exkurzí a z Dolního Rakouska jsme si přivezli inspiraci, jak se revitalizované zelené plochy dají v cestovním ruchu využít. V prvé řadě je naším cílem vytipovat zelené prostory a následně vytvořit přehled tipů, kde a jaké přírodní krásy vysočinských zahrad se dají navštívit," informoval ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Parky a zahrady, foto: Vysočina Tourism

Vysočina Tourism je jedním z partnerů projektu, kterými jsou dále Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava a rakouské organizace Die Gärten Niederösterreichs - Verein zur Förderung der Gartenkultur, IMC Fachhochschule Krems a Niederösterreich Werbung.

Cílem je získat zkušenosti a příklady dobré praxe, které se předají zástupcům jednotlivých zahrad a parků na Vysočině. „Měli jsme možnost vidět zahrady Tulln, kde návštěvníci najdou první ekologickou výstavní zahradu v Evropě, představující TOP turistický cíl Dolního Rakouska. Zavítali jsme i do ukázkové semenářské zahrady Arche Noah, která si klade za cíl obnovu a uchování původních druhů plodin, a zajímavou zkušeností byla také návštěva zážitkové zahrady Kittenberger. Ta se skládá ze čtyřiceti tematických zahrad plynule na sebe navazujících, jejichž idea se nese ve znamení objevování, zážitků a obdivu," podělil se o získané informace Václav Prchal z Vysočina Tourism.

Exkurze se kromě zástupce z Vysočina Tourism zúčastnili i pracovníci z obecně prospěšné společnosti Chaloupky a také z Bystřice nad Pernštejnem nebo Žďáru nad Sázavou.

Historické zahrady

Zajímavým cílem turistů se mohou stát parky i historické zahrady. Foto: Vysočina Tourism.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum