7 rad o punčochách

Péče o punčochy

Můžete je bez obav prát v pračce nad 30 stupňů. Nedávejte je dohromady s věcmi na suchý zip či s háčky, aby se neponičily. Jestli Vás trápí častá oka, pořiďte si silonky se speciálním zpevněním. A když na Vás přece jen nějaké očko zamrká, přestříkejte ho silně tužícím lakem na vlasy nebo potřete bezbarvým lakem na nehty.

Barvy a vzory

Kombinujte je podle libosti, ale myslete na to, že některé vzory mohou přidávat na objemu. Pozor i na tělové silonky. Nohy totiž kvůli nim mohou vypadat zdeformovaně. Jestli na nich trváte, pořiďte si ty s co nejmenším počtem denů, lépe pak přilnou k noze. Kupujte barvu, která je nejblíž Vašemu tónu pleti.

Černé punčocháče, autor - Katrin Reimann.

Dobrá rada

Punčocháče s vysokým podílem lycry jsou vždy lesklejší a moc nelichotí buclatým nožkám. Opticky přidávají kila navíc. Dříve se nosily k slavnostnějším příležitostem, ale to už je pasé. Dnes vévodí matné, a to i na společenské události, jako jsou plesy.

Co je DEN?

Neboli Dernier určuje jemnost použité příze a sílu vlákna. Čím je číslo vyšší, tím jsou punčocháče pevnější, silnější, hřejivější a méně průsvitné. Třeba 8 denů: tenké jako pavučinka. 20 denů: klasické. 70 až 220 denů: neprůsvitné a teplé.

Velikost

Je při nakupování nejdůležitějším bodem. Nejčastěji se setkáte s číslováním podle výšky a váhy. Někdy je ale potřeba vědět víc než jen tyto základní údaje, jako například délku od pasu k patě, délku chodidla a obvod pasu. Na každém obalu byste měly najít tabulku, podle níž si určíte správnou velikost.

Pro každou postavu

Punčochy se vyrábí především z bavlněných a polyamidových vláken, do nichž se přidává spandex či lycra. Díky tomu se přizpůsobí každé postavě. V nabídce jsou takové, které zdůrazní nebo skryjí Vámi vybrané partie, s push-up efektem pro pevnější pozadí, stahující a tvarující bříško i nohy nebo ty, které při nošení formují Vaši postavu a zbavují Vás celulitidy. Nejen pro baculky, ale pro každou z Vás, které se rýsuje byť i malé bříško, jsou vhodné modely s vysokým pasem. Pokud Vám materiál na těle vadí, na jaře a v létě sáhněte po punčocháčích ve spreji, sjednotí barvu, nohy zmatní a přitom budou vypadat přirozeně.

Pozor na švy

Zesílená špička se dělá proto, aby se silonky kvůli nehtům tolik neponičily. Ovšem do otevřených bot podobné modely nenoste, šlo by o společenský prehřešek. Stejně divně vypadá zesílený sed, když vyčuhuje u minisukní a kraťasů.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum