Flora Olomouc

28. října 2017 - zdroj Česká obchodní inspekce

Dva z pěti prodejců Flory Olomouc porušili zákon

Česká obchodní inspekce Moravskoslezského a Olomouckého kraje uskutečnila stejně jako každý rok kontrolní akci na mezinárodní zahradnické výstavě Flora Olomouc. Porušení právních předpisů zjistila u více než 40% kontrolovaných subjektů.

Česká obchodní inspekce Olomouckého kraje provádí každoročně kontroly na jedné z našich největších zahradnických výstav, která se koná v Olomouci. I v letošním roce se zaměřila na jarní, letní a podzimní etapu konání, kdy provozovatelé nabízeli a prodávali různý sortiment, jako jsou například zahradnické potřeby, květiny, ovoce a zelenina, koření, hračky, textil, cukrovinky, občerstvení, frgály, keramika, proutěné výrobky a potřeby pro zvířata. Součástí akce ČOI byla také kontrola restaurace v blízkosti výstaviště.

Flora Olomouc, foto ČOI

Inspektoři uskutečnili celkem 43 kontrol a v 18 případech shledali porušení právních předpisů (42%). Závady se týkaly porušení zákona o ochraně spotřebitele a zákona o České obchodní inspekci. Mezi nejčastější zjištění patřilo nedodržení správné míry či hmotnosti, nesprávné účtování, nedodržení správného značení výrobků, neoceňování výrobků a používání úředně neověřených měřidel.

Česká obchodní inspekce Olomouckého kraje vydala za nedodržení právních předpisů v 9 případech pokuty na místě v celkové výši 10 000 Kč a v 9 případech bude pokuta uložena ve správním řízení.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum